Oko četvrtog meseca, kada počne da jede čvrstu hranu bebać će se zainteresovati za činijice, kašike, šerpice. Iskoristite bebinu znatiželju da je upoznate sa opremom iz kuhinje i načinom rukovanja sa njom.
Vaš mali pomagač će lupati kašikom o tanjir, tanjirom o šerpicu, šerpicom o sto ili nekim drugim redosledom. Vodite računa da se beba ne povredi posudjem dok „kuva“ i uvek budite prisutni u ovoj igri. Pored toga št možete biti instruktor kuvanja, tj. pokazivač kako se drži varjača, kako šerpa i kako se muti, budite i saigrač. Uzmite drugu činijicu za sebe i mutite jaja za kajganu koju ćete spremiti za večeru.
U ovom periodu bebe mogu raspoznavati likove i gestikulirati intinuitivno, a ponekad ih čak i imitirati.
Dajte šansu bebi da imitira Vaš izraz lica tako što ćete joj se primaći, dići i spustiti obrve nekoliko puta, nasmešiti se, pa namrgoditi, napraviti začudjen izraz lica, pa oduševljen. Izmedju svakog gestikuliranja zastanite i dajte bebi malo vremena da ponovi ono što ste uradili. Čak i ako ne može da Vas imitira još uvek, verujte da nije daleko od toga i da uči.
Upoznajte bebu sa suprotnosti u svetu objašnjavajući jednostavnim rečenicama sa jednom ili dve informacije. Iako svakog dana vidi da se nešto dogadja sa sijalicom beba nije u mogućnosti da sama shvati šta je u pitanju dok joj ne pokažete. Pričajte joj o svakodnevnim promenama oko nje i verujte da dok Vas gleda u umu obradjuje primljene informacije na svom nivou.
Uključite svetlo u sobi, pa ga ugasite i objašnjavajte:“Sad je svetlo-sad je mrak.“
Spustite bebu na krevet, pa je podignite na noge i kažite: „Sad ležiš-sad stojiš.“
Podignite je visoko, a zatim čučnite i objasnite: „Sad si visoko-sad si nisko.“
Kupanje završite objašnjavanjem: „Sad si mokra-sad su suva.“
Poredite radnje koje radite u svakodnevnom životu, poredite težine, visine, svetlinu i sve što Vam dodje na um. Pored toga što će joj biti zanimljivo, beba će se upoznati sa radnjama koje će učiti i sama da radi.